فهرست اين مقاله ( با کليک روي هر عنوان به آن قسمت منتقل مي شويد) :  مخفي کردن 1 پخش و خريد عمده دوربين مداربسته

2 دوربين مدار بسته

3 ضرورت استفاده از دوربين هاي مداربسته آنالوگ

4 ويژگي دوربين هاي مداربسته آنالوگ

5 ويژگي دوربين هاي مداربسته ديجيتال

6 ويژگي دوربين هاي مداربسته آي پي يا تحت شبکه

7 دسته بندي دوربين هاي مداربسته

8 بررسي ويژگي هاي دوربين هاي مداربسته دام

9 دوربين هاي مداربسته PTZ يا اسپيد دام

10 بررسي دوربين هاي مدار بسته بولت

11 دوربين هاي مداربسته صنعتي

12 دوربين مداربسته پين هول و مينياتوري

13 انواع دوربين مداربسته با توجه به محل نصب

پخش و خريد عمده دوربين مداربسته


دوربين مدار بسته از وسايلي است که به صورت عمده و در تعداد زياد براي ادارات و سازمانهاي بزرگ دولتي و خصوصي خريداري مي شود. اگر قصد خريد عمده دوربين مداربسته داريد، بايد بر اساس نوع نياز خود آن را انتخاب کنيد. مثلا چرا بايد در منزل يا محل کار خود از دوربين مدار بسته استفاده کنم؟ آيا دوربين مداربسته تنها به منظور نظارت بر محيط بيروني خانه در نظر گرفته شده است يا لازم است تا در تمامي فضاي هاي مهم در خانه خود از دوربين مدار بسته استفاده کنيد؟ آيا قصد داريد تا از دوربين هاي بي سيم استفاده کنيد يا انواع قديمي تر را ترجيح مي دهيد؟ کيفيت مدنظر شما چقدر است؟ همچنين مي توانيد با خريد از مراکز پخش عمده دوربين مداربسته تخفيف مناسب تري را نسبت به ساير فروشگاه ها تجربه کنيد.بهترين دوربين مداربسته ضد ضربه داهوا، هايک ويژن


دوربين مدار بسته


دوربين هاي مدار بسته نخستين بار در اوايل دهه 40 ميلادي در آلمان به منظور کاربرد هاي نظامي ساخته شد. اين دوربين ها براي اولين بار در سال 1973 در شهر نيويورک در ايالات متحده به منظور نظارت بر کاهش جرايم فردي در نظر گرفته شده که متاسفانه موثر واقع نشد. در اوايل دهه 80 ميلادي با پيشرفت فناوري، پليس آمريکا اقدام خريد عمده دوربين مداربسته به صورت گسترده به منظور جايگزين کردن آن با نظارت پليس در مکان هاي عمومي کرد. در فاصله سال هاي 1990 تا اوايل سال 2000، دوربين هاي مداربسته در اکثر کشور هاي دنيا استفاده شد. از دوربين هاي مداربسته براي اهدافي مانند دوربين هاي ترافيکي، کاربردهاي نظامي، دوربين هاي نصب شده بر روي موشک ها و تجهيزاتي فضايي و نصب آن در محيط هاي صنعتي و کارخانه استفاده مي شد.


ضرورت استفاده از دوربين هاي مداربسته آنالوگ


امروز با اينکه وظيفه نظارت بر تصاوير بر اساس انتقال رسانه و تصوير بر بستر شبکه و اي پي است، ولي با اين حال طراحي دوربين هاي مدار بسته آنالوگ مي تواند براي موارد نظارتي بسيار کارامد باشد، علي الخصوص زماني که براي خريد عمده دوربين مداربسته در اين اماکن بودجه مشخصي تعيين شده است.ويژگي دوربين هاي مداربسته آنالوگ


دوربين هاي مداربسته از نوع آنالوگ تصاوير را به وسيله سيگنال ويديويي منتقل مي کنند. اين نوع از دوربين ها به طور کلي از کابل ارتباطي، برد آناليز، توليد تصوير، بدنه و لنز تشکيل شده اند.  در تمامي دوربين هاي مداربسته نور يا تصوير تابيده به سمت دوربين به وسيله لنز ( مثل يک منشور) به سطح حسگر تابانده مي شود و در آنجا به يک چارت ولتاژ تبديل مي شود. اين ولتاژ به وسيله پردازنده به سيگنال ويديويي تبديل مي شود که در صفحه نمايشگر قابل رويت است.


اين نوع از دوربين هاي مداربسته، سيگنال ويديويي را براي مشاهده سطحي از اتاق مانيتورينگ مرکزي به صورت آنالوگ پردازش و سپس انتقال مي دهد، با اين حال مي توان از دوربين هاي مداربسته آنالوگ در مکان هاي نظارتي مبتني بر شبکه نيز استفاده کرد. علاوه بر موارد گفته شده به دليل پايين تر بودن قيمت اين نوع از دوربين ها با خريد عمده دوربين مداربسته آنالوگ مي توانيم مجموعه خود را با کمترين هزينه به سيستم نظارتي دلخواه خود مجهز کنيم.


دوربين مداربسته


ويژگي دوربين هاي مداربسته ديجيتال


دوربين هاي مداربسته ديجيتال بسيار شبيه به دوربين هاي مدار بسته آنالوگ هستند و تفاوت آن در قسمت پردازنده مي باشد. دوربين هاي مداربسته ديجيتال تصاوير به وسيله پکت هاي قابل ارسال در شبکه توليد مي شوند و سيگنال ويديويي در آن نقشي ندارد. خريد عمده دوربين مداربسته معمولا براي مکاني هاي توصيه مي شوند که کاربر قصد دارد تا تصاوير را تحت شبکه دريافت کند، حتي مي توان تصاوير را به صورت لحظه اي بر روي تلفن همراه هوشمند نيز تماشا کرد.


دوربين مداربسته

دوربين مداربسته ديد در شب پلاک خوان


ويژگي دوربين هاي مداربسته آي پي يا تحت شبکه


پس از دوربين هاي مداربسته از نوع آنالوگ و اچ دي، دوربين هاي مداربسته آي پي يا تحت شبکه با فناوري ساخت جديد و متفاوتي وارد بازار شدند. اين نوع از دوربين ها يک بستر مجزا از نظر کابل و تجهيزات انتقال اطلاعات نسبت به انواع دوربين هاي مداربسته آنالوگ داشتند.


دوربين هاي مدار بسته آي پي يا تحت شبکه نوعي تاز دوربين هاي ديجيتالي هستند که به وسيله  اتصال پهن‌باند و يا شبکه کامپيوتري داده و اطلاعات را ارسال و دريافت مي کنند. اکثر دوربين هاي اي پي با نام وِب‌کَم نيز مي شناسند.


استفاده از رمزگذاري و انکودرهاي ويديويي مختلف تحت شبکه يا همان IP video encoders و تجهيزات ذخيره تصاوير ديجيتال يا همان Digital Video Recorders هاي چندگانه باعث شده است تا بتوان از دوربين هاي آنالوگ قديمي نيز بر روي شبکه استفاده کرد.دسته بندي دوربين هاي مداربسته


دوربين هاي مدار بسته شامل دو دسته اصلي ثابت و متحرک هستند که دوربين هاي متحرک را با نام دوربين‌هاي PTZ نيز مي شناسند، که داراي قابليت حرکت افقي و عمودي هستند و همچنين براي وضوح بيشتر بر روي سوژه زوم مي کنند.دوربين هاي مدار بسته از نظر کاربرد به 3 دسته مختلف تقسيم بندي مي شوند. دسته اول از نظر سيگنال بررسي مي شوند که شامل  دوربين هاي ip (آي پي تحت شبکه)، دوربين هاي دو منظوره و دوربين هاي مدار بسته آنالوگ مي باشند. دسته دوم از نظر ظاهري بررسي مي شوند که شامل دوربين هاي اسپيد دام (دوربين هاي چرخشي ptz)، دوربين هاي مادون قرمز ir، دوربين هاي مينياتوري، دوربين هاي صنعتي،   يا چشم ماهي،  حرارتي و دوربين هاي دام dome مي باشند. دسته سوم از نظر قاب و پوشش بررسي مي شوند که شامل دوربين هاي قاب فانتزي، دوربين هاي مخفي و دوربين هاي ضد آب قاب بزرگ مثل دوربين هاي پمپ بنزيني هستند.


بررسي ويژگي هاي دوربين هاي مداربسته دام


طراحي اين نوع از دوربين ها سبب شده است تا از آن در فضاهاي داراي سقف استفاده کرد. دوربين هاي دام کاربرد اداراي و غيرصنعتي دارند. يکي از معايب اين نوع دوربين ها مقاومت پايين آن در برابر شرايط بد آب و هوايي است. اگر قصد خريد عمده دوربين مداربسته از نوع دام را داريد بهتر آن را در محيط داخلي مکان هاي اداري، مسي و تجارتي نصب کنيد.دوربين هاي مداربسته PTZ يا اسپيد دام


دوربين هاي مداربسته PTZ يا اسپيد دام داراي قابليت زوم بالا، چرخش عمودي 0 درجه و چرخش افقي 360 درجه مي باشند. دوربين هاي مداربسته اسپيد دام در فضاهاي بيروني با وسعت زياد مانند استاديوم‌ها، سالن‌هاي ورزشي، پارکينگ‌ها، ميادين شهرها و چهارراه‌ها استفاده مي شوند. اين نوع از دوربين ها داراي فناوري هاي خاصي مانند تشخيص حرکت، دنبال کردن سوژه و ردگيري آن هستند.


اين نوع از دوربين هاي مداربسته از نوع دوربين هاي چرخشي مي باشند که داراي زوم و چرخش لنز از راه دور را دارند و همچنين مي توانند تصاوير را در زواياي مختلف ثبت کنند. شکل ظاهري از نوع از دوربين ها مانند دوربين هاي دام معمولي به شکل نيم دارند هستند. يک نکته مهمي که بايد در هنگام خريد عمده دوربين مداربسته اسپيد دام به آن توجه کنيد اين است که تمام دوربين هاي چرخشي وما از نوع اسپيددام نمي باشند.بررسي دوربين هاي مدار بسته بولت


دوربين هاي مدار بسته بولت به شکل يک استوانه هستند، اکثر اين دوربين ها داراي بدنه في مي باشند که بر روي ديوار نصب مي شوند. به دليل وجود يک کاور بر روي بدنه آن نسبت به دوربين ها دام در برابر عوامل طبيعي نظير برف و باران مقاوم هستند. دوربين ها بولت به دليل مقاومت بالاتر در محيط هاي خارجي مورد استفاده قرار مي گيرند.دوربين هاي مداربسته صنعتي


اين نوع از دوربين ها برخلاف اسم آن تنها به محيط هاي صنعتي محدود نمي شوند، اين نوع از دوربين ها با نام Body Camera شناخته مي شوند و عموما داراي شکل مستطيلي هستند. اين نوع از دوربين ها داراي قابليت تعويض لنز مي باشند و معمولا در مکان هايي استفاده مي شوند که ميزان فو و زوم خاصي مدنظر باشد.


به دليل توانايي استفاده از لنز Varifocal براي اين دسته از دوربين ها، کيفيت تصاوير در دوربين ها  مداربسته صنعتي نسبت به لنز ثابت بيشتر است و در موارد کاربردي تر مانند ثبت تصاوير در زاويه بسته با کيفيت بالا استفاده مي شود.


دوربين هاي مدار بسته صنعتي معمولا قابليت ديد در شب را ندارند، اما به دليل دارا بودن  سنسورهاي قدرتمند و قابليت دريافت نور در شرايط نوري بسيار ضعيف تصوير با کيفيت مناسبي را ارائه کند. خريد عمده دوربين مداربسته صنعتي حتي با وجود نبود قابليت فيلم برداري در شب نيز در همچنان در محيط هاي صنعتي کارگاهي کاربرد دارد.
انتقال تصوير دوربين مداربسته


دوربين مداربسته پين هول و مينياتوري


دوربين مداربسته پين هول و مينياتوري به دليل اندازه کوچکتر نسبت به ساير دوربين ها مداربسته عموما در مکان هايي استفاده مي شوند که فضاي مناسب براي نصب دوربين هاي عادي وجود ندارد.


اين نوع از دوربين ها در موارد خاصي به عنوان دوربين مخفي مورد استفاده قرار مي گيرند. البته لازم به ذکر است که پخش عمده دوربين مداربسته مينياتوري و نصب دوربين ها مخفي از نظر قانوني محدوديت دارد و براي انجام آن بايد مجوز نصب مربوطه اخذ گردد.


دوربين مداربسته مينياتوري


انواع دوربين مداربسته با توجه به محل نصب


دوربين ها مدار بسته از نظر محل نصب به دو بخش دوربين مداربسته داخلي و دوربين مداربسته بيروني تقسيم مي شوند:  1. دوربين هاي مدار بسته داخلي که با نام indoor نيز آن را مي شناسند، عموما در فضاي داخلي اماکن عمومي و ادارات نصب مي شوند. اين نوع از دوربين علاوه بر برقرار سازي امنيت، به منظور نظارت بر کارمندان و پرسنل، بررسي رفتار مشتريان در يک فروشگاه ، جلوگيري از نزاع، بررسي پروسه ها تحقيقاتي و آناليز استفاده مي شود.

  2. دوربين هاي فضاي باز يا outdoor نوعي از دوربين هاي مدار بسته هستند که در فضاي بيروني و باز نصب مي شوند. اين نوع از دوربين ها به دليل قرارگيري در معرض شرايط آب و هوايي مختلف بايد داراي مقاومت بالايي باشند. دوربين هاي مداربسته خارجي بايد به نحوي نصب گردند که از دسترس سارقين و افراد خرابکار در امان باشند. به دليل استفاده دائمي از اين نوع از دوربين ها پيشنهاد مي شود تا دوربين هاي مدار بسته PTZ، اسپيددام و يا بولت استفاده شود.

پخش عمده دوربين مداربسته

پخش عمده دوربين مداربسته

دوربين ,مي ,مداربسته ,ها ,نوع ,استفاده ,دوربين هاي ,هاي مداربسته ,از دوربين ,دوربين ها ,مدار بسته ,عمده دوربين مداربسته

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

فیلم - کلیپ - سریال
ashpazkhooneh somaliran مطالب اینترنتی موسیقیدانان ایرانی؛ از گذشته تا امروز مانی دانلود | دانلود فیلم | دانلود سریال آلفا دانلود - دانلود رایگان جدیدترین نرم افزارهای وز دنیا دیار دانلود|دانلود رایگان نرم افزار عصر فان | سایت تفریحی game app file music video فروشگاه مجازی محصولات دانلودی